Kosmetologia estetyczna 2021 roku nie jest i nie będzie już taka sama jak w ubiegłych latach!

Kosmetologia estetyczna 2021 roku nie jest i nie będzie już taka sama jak w ubiegłych latach!


W jakim kierunku idzie ?


Trendy wskazywane przez specjalistów kosmetologii estetycznej, to naturalność, mała inwazyjność , odbudowa oraz bezpieczeństwo klienta.
Możemy zauważyć od kilku lat delikatną, ale konsekwentną zmianę trendów kosmetologii estetycznej oraz preparatów, na których możecie pracować. Staramy się nie odwzorowywać już schematów, nie wykonywać wszystkim pacjentom przesadnych ust, czy kości policzkowych.


Klienci oczekują wywołać proces nadania osobistego charakteru,słuchania potrzeb i delikatniejszych efektów. Zaplanowanego i zaawansowanego planu dbania o ich potrzeby – od zabiegów odbudowujących, przez regenerację skóry.
Panuje również trend poprawy naturalnego wyglądu bez zmian rysów twarzy.

W świat zabiegów w 2021 roku śmiało wkroczą terapie biostymulatorami tkankowymi.


Czasy pandemii związane są z wymogiem noszenia maseczek oraz długimi godzinami przed komputerem – sprawiły, że nasza skóra stała się zmęczona, pozbawiona blasku, cienka i sucha. Oczy podkrążone, ospałe, otoczone zmarszczkami.


Co potrzebuje skóra naszych pacjentów?


Zabiegów o szerokim działaniu. Jednym z ulubionych preparatów stosowanych na szkoleniach jest rewitalizacja oparta na nieprzeciętnych preparatach NCTF135HA i NCTF135. Preparat ten pozwala na uzyskanie widocznych i optymalnych efektów przez stymulacje i produkcje komórek . Kwas hialuronowy oraz 59 składników odżywczych takich jak witaminy, aminokwasy, antyoksydanty, koenzymy i minerały. To dzięki ich pomocy pobudzamy produkcje kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Daje to efekt silnego nawilżenia, poprawy jędrności skóry.


2021 rok to postawienie na idealizacje skóry, poprzez rewitalizację i biostymulację oraz osiąganie maksymalnych efektów, które będą wymagały minimalnych wypełnień.


Ten rok to dominacja autologicznych terapii, w tym autologicznych wypełniaczy jest to zabieg w 100% bezpieczny. Z naszego organizmu : Krwi.

Systemy krwiopochodne Mesoregen – naturalna i najskuteczniejsza metoda na odmłodzenia i regenerację skóry.

Twoja krew jest naturalnym źródłem młodości.


Przecież Stawiamy na bezpieczeństwo, zdrowie skóry i dużo większą naturalność niż było to w latach poprzednich.

Zmieniły się systemy i preparaty , na których pracujemy. Dawniej pionierem był kwas hialuronowy i botox . Ale teraz są raczej dodatkiem, a nie bazą.


W tych czasach naszą podstawą jest dbanie nie tylko o skórę twarzy , ale także musimy skupić się na okolicy oczu – biostymulacja np : Sunekos 200 lub Neuvia , mezoterapia, zabiegi autologiczne(osocze,fibryny, komórki macierzyste ), laser Co2 , karboksyterapia , plasma. Zabiegi ZOOM EYE to przyszłość dla potrzeb Twoich klientów.


Coraz więcej jest produktów na pograniczu wypełniaczy podawanych techniką mezoterapii np: Profhillo , które przy minimalnym bólu oraz inwazyjności daje niesamowite efekty. Jest również Nucleofill zawierający polinukleotydy daje on mocny efekt antyoksydacyjny, nawilżenia, liftingu.
Nadszedł czas silnego pobudzania fibroblastów do pracy, daje to efekt wolniejszego i mądrzejszego starzenia się skóry . Wybieramy zabiegi mniej inwazyjne i o maksymalnym bezpieczeństwie.


Bardzo popularnym zabiegiem w środ osób starszych jest Sunekos 1200 przywracający młodzieńczy, naturalny wygląd, przeciwdziała utracie objętości twarzy, redukuje głębokie zmarszczki i intensywnie nawilża. Chroniona patentem formuła zawierająca kwas hialuronowy i kombinację aminokwasów, prekursorów kolagenu i elastyny. Ta kombinacja pomaga stymulować regenerację macierzy pozakomórkowej, prowadząc do biogenezy skóry.


Po naszych szkoleniach i zapytaniach zauważyliśmy , że wasze klientki pokochały całoroczne peelingi chemiczne, których działanie polega na odżywianiu skóry, nadaje im blask i jednolitą strukturę . Staramy się już nie tylko usuwać skutki, ale również zmieniać i niwelować przyczyny powstałego problemu.


Nie możemy również nie wspomnieć o zabiegach NITHYA to kolagen I nowej generacji. Zabieg preparatem dedykowany jest do regeneracji i odbudowy skóry, nawet najdelikatniejszych okolic twarzy. Stymuluje on produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu.


Trychologia kolejna dziedzina kosmetologii estetycznej zyskująca coraz większe zainteresowanie. Badanie skóry głowy kamerką oraz mezoterapia . Zabiegi regeneracyjne, odżywcze,terapie polipeptydowe np DR CYJ.


W tym roku zauważyliśmy zwiększenie ilości zabiegów mezoterapii igłowej i mikroigłowej. Interesującym kierunkiem ,w którym możecie pójść są substancje jak np: Arginelina, które aplikowane techniką mezoterapii dają efekty zbliżone do tych po iniekcji klasycznej toksyny botulinowej. Zdrowa alternatywa botoksu.


Nici liftingujące , na małe powierzchnie coraz częściej popularny zabieg.
Dlaczego?

Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.
Rozwój kosmetologi estetycznej w zbliżającym się czasie będzie biegł w naturalność i bezpieczeństwo, braku hiperkorekcji oraz zapewnienia komfortu zabiegowego.


Jednak coś zostaje niezmienne!


W zabiegach wolumetrycznych, usta dalej kochają kwas hialuronowy. Identyczna przygoda dotyczy modelowania brody.
Możliwe, że tak pozostanie.
Jednak zmieniają się proporcje- idziemy w kierunku naturalnego , nieprzesadzonego piękna.


Zapraszamy na szkolenia z zakresu kosmetologii estetycznej.

884 787 526, szkolenia@kontact.pl

Zapraszamy po katalog szkoleń z zakresu kosmetologii estetycznej.

Powiązane artykuły

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *