Lista kontrolna konsultacji wstępnej.

Karta klienta – wywiad kosmetyczny

Oto cztery rzeczy, których nie możesz pominąć podczas konsultacji z pacjentem przygotowując się do zabiegu estetycznego – skopiuj je do własnej listy kontrolnej konsultacji przed zabiegiem.

Listy kontrolne bezpiecznego zabiegu są niezbędne w większości sytuacji w Twoim gabinecie .

Oprócz sprawdzania alergii, ciąży i karmienia piersią, wybraliśmy cztery często pomijane elementy, których potrzebujesz na liście kontrolnej konsultacji przed zabiegami kosmetycznymi.

1. Uzgodnij realistyczne cele.

Przewaga wysoce selektywnych lub retuszowanych zdjęć przed i po sprawia, że ​​pacjenci często mają nierealistyczne oczekiwania wobec zabiegów estetycznych. Oto jak wynegocjować realistyczne cele podczas konsultacji z pacjentem…

Skoncentruj się na wynikach, które są ważne dla pacjenta – i które są możliwe do osiągnięcia dzięki leczeniu. Zaangażuj pacjenta w aktywne definiowanie „sukcesu” w realistyczny sposób.

Powinieneś dążyć do obiektywnego opisu wyniku („bardziej określony” niż „ładniejszy”). Zmodyfikuj obecne rozumienie procedury przez pacjenta. Umiarkowany język jest tutaj niezbędny. Linie można na przykład „zmiękczyć” lub „zredukować”, a nie „wymazać” lub „usunąć”. Upewnij się, że pacjent jest zadowolony z ilości potrzebnego produktu i związanych z tym kosztów.

Może istnieć brak świadomości na temat ilości wypełniaczy skórnych.

Podczas gdy 1 ml jest odpowiedni dla dwudziestokilkuletniego pacjenta, starsi pacjenci często potrzebują kilku mililitrów, aby osiągnąć znaczące wyniki. Kuracja 1ml u pięćdziesięcioletniego pacjenta może pozostawić niezadowolonego klienta.

Czy wiedzą, jak długo utrzymają się korzyści z zabiegu?

Czy zdają sobie sprawę, że np. wypełniacze ust mogą potrzebować 2-4 tygodni na ułożenie i integrację?

Konsultacja pacjenta Po omówieniu tych kwestii upewnij się, że pacjent je rozumie i może omówić każdy punkt. Nie powinieneś być jedynym, który mówi!

2. Zdjęcia przed i po zabiegowe

Fotografia przed i po zabiegu jest ważna z różnych powodów. Obrazy te nie tylko ułatwiają rozmawianie o problematycznych obszarach, ale po leczeniu pacjenci mogą zobaczyć efekt.

Bezpośrednie porównywanie zdjęć kontrolnych oznacza, że ​​możesz pokazać pacjentowi skalę wyniku, zwiększając satysfakcję pacjenta.

Dla niektórych towarzystw ubezpieczeniowych te zdjęcia są wymogiem medyczno-prawnym.

Ponadto mogą zarządzać oczekiwanymi wynikami przyszłych terapii i, oczywiście, dodawać do Twojego portfolio.

3. Zgoda

Zgoda może wydawać się oczywista, ale to coś więcej niż podpis na kartce papieru. Zgoda musi być świadoma. Czy pacjent jest świadomy: długoterminowe i krótkoterminowe ryzyko i możliwe komplikacje?

Jak powikłania będą zarządzane – i opłacane? alternatywne opcje — w tym opcja nierobienia niczego?

Zaskakująca ilość zgód na zabiegi kosmetyczne pomija ważne kwestie etyczne 

Omów historię i charakter obaw pacjenta. Czy ich obawy są proporcjonalne?

4. Przekaż informacje

Przekaż informacje zabiegowe jeszcze raz krok po kroku.

Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *