Metody złuszczania naskórka w gabinecie kosmetologicznym

Nasza skóra samoistnie się odnawia poprzez migrację komórek w poszczególnych warstwach skóry aż do warstwy rogowej naskórka. Proces ten trwa 28 dni. Część martwych komórek naszego naskórka zalega na skórze, co może powodować zatkanie ujść gruczołów łojowych, jak i tekstura skóry może być szorstka i „ciastkowata”. Dodatkowo koloryt naszej skóry staje się ziemisty i pozbawiony blasku.

Regularne złuszczanie naskórka sprawi, że skóra będzie wyglądała świeżo i promiennie oraz będzie gładka w dotyku. Zabiegi złuszczające świetnie przygotowują skórę do dalszych zabiegów, ponieważ skóra lepiej przyswoi składniki aktywne z nałożonych preparatów. Złuszczanie pozwoli również na oczyszczenie ujść gruczołów łojowych, a zależnie od metody złuszczania może również rozjaśnić przebarwienia, spłycić blizny, zredukować drobne zmarszczki oraz pobudzić skórę do regeneracji.

Zabiegi złuszczające najczęściej spotykane w gabinetach kosmetologicznych to:

– peeling kawitacyjny,
– mikrodermabrazja diamentowa, korundowa oraz tlenowa
– peelingi kwasowe
– peelingi enzymatyczne
– złuszczanie naskórka za pomocą laserów

Należy pamiętać, że aby prawidłowo dobrać metodę złuszczania do klientki należy zapoznać się z jej skórą i wykluczyć przeciwwskazania. Niektóre peelingi będzie wykluczać cera trądzikowa lub bardzo wrażliwa. Należy również zwrócić uwagę na porę roku oraz zalecić korzystanie z filtrów chroniących przed promieniami UV.

Wymienione peelingi mają różną głębokość oraz intensywność działania. Mikrodermabrazja, kwasy oraz laser mają znacznie mocniejsze działanie niż pozostałe z wymienionych metod.

Powiązane artykuły

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *