Działanie retinolu

Jesień jest idealną porą, aby zacząć kurację retinolem. Retinol to witamina A stosowana w kosmetykach. Składnik ten posiada wiele dobroczynnych właściwości dla naszej skóry. Pomoże na problemy skórne osób w młodym wieku, jak i świetnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry dojrzałej. Dowiedz się, czym zawdzięcza sobie tak świetną opinię w świecie beauty!

Retinol to aktywna forma witaminy A stosowana w kosmetykach. Retinol będzie idealnym rozwiązaniem dla wielu defektów skórnych, a przede wszystkim trądziku, przebarwień oraz starzenia się skóry.

Retinol skutecznie pobudza regenerację skóry poprzez stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, jak i produkcji nowych komórek naskórka, a więc do szybszej odnowy skóry. Składnik ten sprawia również, że martwy naskórek szybciej się złuszcza. Skóra staje się promienna, gładka, a jej koloryt i struktura zostają wyrównane.

Retinol wpływa pozytywnie na proces angiogenezy. Skóra staje się zatem lepiej ukrwiona. Dzieje się to na poziomie skóry właściwej, w warstwie brodawkowatej. Retinol jest zatem składnikiem który zadziała również w głębszych partiach skóry, a nie tylko na poziomie naskórka.

Podczas stosowania retinolu możemy spodziewać się również wyrównania produkcji łoju skórnego, dlatego pozytywnie wpływa on na zaskórniki oraz trądzik. W dodatku posiada właściwości antyoksydacyjne, więc chroni naszą skórę przed upływającym czasem.

Powiązane artykuły

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *