Jak stosować korektor pod oczy? Prawidłowe stosowanie zapobiega pogłębianiu się zmarszczek

Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa i skłonna do cieni, siniaków i zmarszczek. Niewłaściwy korektor nie tylko ukrywa niedoskonałości, ale także je podkreśla.

A jak go używać, aby kosmetyki nie wnikały w zmarszczki?

Zebraliśmy kilka wskazówek, które ułatwią ukrycie niedoskonałości.

Korektor to dość skuteczny produkt – kryje tak dużo, że nawet niewielka ilość poradzi sobie z cieniami. Dlatego warto rozważyć sprawdzone, polecane produkty – również o wyższej cenie. Może się zdarzyć, że jeden korektor będzie Ci służył bardzo długo. Jaki kolor wybrać?

Zwykle zaleca się użycie jednego odcienia jaśniejszego niż podkład. Nie jest to takie proste, zwłaszcza jeśli korektor i podkład są różnych marek, ale postaraj się wybrać nieco lżejszy produkt, który błyskawicznie rozświetli skórę wokół oczu. Jeśli zależy Ci na promiennej skórze, poszukaj korektora rozświetlającego.

Korektory rozświetlające Jak sama nazwa wskazuje, głównym zadaniem tego typu korektora jest rozświetlenie skóry. Produkt oczywiście kryje cienie, ale też rozświetla skórę. Niektóre produkty rozjaśniające zawierają również składniki, które zmniejszają obrzęki lub nawilżają suchą skórę. Ten rodzaj korektora jest idealny dla osób, które często borykają się z obrzękami i cieniami pod oczami.

Kryjące korektory głównie maskują – nie tylko cienie, ale także ewentualne przebarwienia, niedoskonałości, rozszerzone naczynka. Można je nakładać na górną powiekę jako bazę pod cienie. Korektor kamuflażowy służy również do maskowania wyprysków. Korektory koloru Za ich pomocą możesz zakryć nawet najbardziej widoczne niedoskonałości. Musisz jednak znać pewne zasady i wiedzieć, kiedy użyć jakiego koloru. Sięgając po niewłaściwy korektor, nie tylko zakrywasz cienie, ale także je podkreślasz.

Róż, Łosoś, Brzoskwinia Korektor – Najlepszy na cienie pod oczami. Ciepłe odcienie niwelują fioletowe siniaki.

Korektor żółty – stosujemy, gdy naczynia krwionośne są wyraźnie widoczne – doskonale je kryje.

Fioletowy korektor – odpowiedni dla mętnej, zmęczonej skóry.

Green Corrector – Najczęściej stosowany w leczeniu trądziku, wyprysków i zaczerwienień. Rzadziej stosowany pod oczy. Skóra trądzikowa to nie lada wyzwanie dla wizażystówpodkład i korektor może nie należą do najłatwiejszych, więc jeśli masz dużo przebarwień i zaczerwienień, wybierz zielony korektor.

Jak przygotować skórę pod oczami?

Nawet jeśli sięgniesz po najlepszy korektor i nałożysz go bezbłędnie, możesz nie uzyskać pożądanego efektu, jeśli nie przygotujesz odpowiednio swojej skóry.

Dlatego warto postarać się odpowiednio oczyścić, nawilżyć i naciągnąć skórę. Szczególną uwagę należy zwrócić na skórę wokół oczu, która jest niezwykle cienka i delikatna – to tam pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Co zrobić tuż przed ukrywającym się? Najpierw nałóż swój codzienny krem ​​nawilżający. Działa również krem ​​pod oczy. Wylej produkt i odczekaj kilka minut przed kontynuowaniem makijażu. Kolorowy (zielony, fioletowy, różowy) korektor nakłada się przed podkładem. Natomiast korektor o tonach zbliżonych do koloru skóry stosuje się dopiero po nałożeniu podkładu. Kolejność nie jest bez znaczenia!

Jak stosować korektor pod oczy? Jak stosować krem ​​pod oczy?

Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby makijaż był bardziej skuteczny. Nałóż krem ​​BB lub podkład przed użyciem korektora. Dzięki temu koloryt skóry jest nieco wyrównany. Odwrotna kolejność stanowiłaby znaczną część warsztatu naprawczego. Nałóż korektor opuszkami palców lub gąbką. Rozpocznij aplikację od doliny łez, a następnie dodaj mniejsze ilości produktu na inne obszary skóry. Nie nakładaj produktu tylko na miejsca z widocznymi cieniami lub siniakami. Spróbuj użyć korektora w formie odwróconego trójkąta – dzięki temu produkt nie wyróżnia się, a defekty są całkowicie zamaskowane. Jeśli chcesz maksymalnie rozjaśnić oczy, nałóż mały korektor pod brwi i w pobliżu wewnętrznego kącika oczu. Jeśli planujesz więcej makijażu oczu, możesz pokryć całą górną powiekę korektorem. Odcienie lepiej prezentują się na jasnej karnacji. Użyj bardzo małej ilości produktu. Wystarczy odrobina, aby pokryć wszystkie niezbędne powierzchnie. Niestety dodanie korektora nie poprawia krycia – wręcz przeciwnie, korektor wtapia się w zmarszczki i uwydatnia rozpad skóry. Delikatnie postukaj w produkt.

Nałożenie korektora zmniejsza krycie korektora, a kosmetyki zaczynają gromadzić się w zmarszczkach. Kiedy skończysz makijaż, sięgnij po chusteczkę i rozprowadź ją na skórze korektorem. Chusteczka zbiera nadmiar produktu, dzięki czemu korektor nie oddziela się ani nie przesuwa. Nałóż puder makijaż wygląda znacznie lepiej, a korektor się utrzymuje. 

Typowe błędy podczas nakładania korektora Zestawiliśmy najczęstsze błędy podczas nakładania korektora. Staraj się ich nie powtarzać! Niepełne wykorzystanie korektorów kolorów. Możesz z nimi osiągnąć naprawdę dobre rezultaty, ale musisz wiedzieć, jak z nich korzystać. Korektor w kształcie półksiężyca pod oczy – rozświetla produkt na twarzy i utrwala oczy nawet w zakrytych cieniach. Korektor nakładaj zawsze w ciasnym, trójkątnym kształcie. Nieprawidłowe zamówienie. Najpierw nałóż podkład pod oczy, potem korektor, a następnie puder. Tylko wtedy korektor wtapia się w skórę i nie wyróżnia się. Pamiętaj, że ta zasada nie dotyczy kolorowych korektorów – zielone, fioletowe lub różowe korektory należy nałożyć przed podkładem.

Wdrażanie debugera — kolejny powszechny błąd. Stuknij, aby uzyskać znacznie lepszy efekt. Nałóż korektor bardzo blisko zewnętrznego kącika oka. Staraj się nie używać zbyt dużej ilości produktu w tym obszarze lub unikaj nakładania korektora tuż za rogiem.

Czemu? To tam najczęściej zbierany jest produkt. Fałduje się lub zwija z powodu ciągłego błyskania.

Robisz wszystko dobrze, ale twój korektor nadal pęka i uwydatnia zmarszczki?

Proszek może stanowić problem. Wypróbuj inny produkt.

Powiązane artykuły

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *