Jak usunąć bruzdy nosowo-wargowe? Najskuteczniejsze zabiegi do ich zlikwidowania

Jak wygładzić fałdy nosowo-wargowe?

Jeśli są głębokie, medycyna/ kosmetologia estetyczna może pomóc w ich spłyceniu. Najpopularniejszym zabiegiem na ten obszar są wypełniacze z kwasem hialuronowym. Istnieją mniej inwazyjne zabiegi , które mogą zmniejszyć widoczność fałdów nosowo-wargowych poprzez zwiększenie gęstości skóry.

Sprawdź, które wybrać.

W tym artykule:

Jaka jest przyczyna fałdów nosowo-wargowych?

Jakie są najskuteczniejsze metody redukcji fałdów nosowo-wargowych?

Wypełnianie fałdów nosowo-wargowych kwasem hialuronowym oraz mezoterapia na bruzdy?

Fałdy nosowo-wargowe pogłębiają się wraz z wiekiem – ale czasami pojawiają się nawet w wieku 20 lat. Wszystko dlatego, że ich powstawanie wynika nie tylko z utraty kolagenu.

Co wpływa na widoczność bruzd nosowo-wargowych i jak z nimi walczyć w gabinecie medycyny/ kosmetologii estetycznej ?

Co powoduje fałdy nosowo-wargowe?

Fałdy nosowo-wargowe są jedną z naturalnych cech fizjologicznych twarzy. Znajdują się w okolicy między nosem a kącikami ust. Pogłębiając się, mogą powodować problemy estetyczne. Obserwujemy to szczególnie u osób powyżej 30 roku życia … lat, kiedy starzenie się skóry staje się coraz bardziej zauważalne. To wtedy zaczynają się zmniejszać zapasy kolagenu w skórze, a twarz stopniowo zaczyna tracić swoją siłę. Dlatego tak ważne jest, aby stymulować z wyprzedzeniem produkcję „białka młodości” poprzez odpowiednie procedury pielęgnacyjne i lecznicze w gabinecie. Ale nawet środki zaradcze niewiele pomagają, jeśli przyczyna zmarszczek wynika z codziennych nawyków i genetyki. „Zmarszczki nosowo-wargowe są szczególnie uwydatnione. u osób o intensywnej mimice twarzy i nałogowych palaczy, którzy regularnie stymulują ten obszar powtarzalnymi ruchami mięśni. Jednak ich wygląd jest w dużej mierze zdeterminowany genetyką. W niektórych są ledwo zauważalne, a w innych bardzo.

Można jednak zachować spokój – nawet w takiej sytuacji możliwe jest spłycenie zmarszczek i przywrócenie twarzy świeższego, wypoczętego wyglądu. Dziedzina estetyczna posiada szeroką gamę zabiegów, które mogą wygładzić zmarszczki niemal z dnia na dzień.

Jakie są najskuteczniejsze metody na usunięcie fałdów nosowo-wargowych?

Warto wiedzieć, że każdy z nich musi być dobierany indywidualnie do potrzeb skóry – inaczej efekt może być szkodliwy.

Zapadanie się fałdów nosowo-wargowych jest wynikiem uszkodzenia jakości skóry i tkanki podskórnej, w tym np. tkanki tłuszczowej twarzy. Wypełnienie ich nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Efekt: jeszcze głębsze zmarszczki, a także zmiana mimiki przy uśmiechu.

Dlatego technika, preparat, głębokość stosowana przez zabiegowca podczas zabiegu jest bardzo ważna. Czasami samo wypełnienie fałdów nosowo-wargowych nie wystarczy, ponieważ przyczyna może być gdzie indziej. I tylko doświadczony ekspert może go poprawnie zidentyfikować z całego obrazu twarzy. „Bardzo ważne jest, aby spojrzeć na twarz jako całość, a nie tylko problem, z jakim osoba do nas przychodzi.

Co to znaczy?

Pogłębienie fałdów nosowo-wargowych jest często spowodowane ubytkami objętości, np. w okolicy kości jarzmowej, w okolicy grzbietu czołowego lub w kącikach podbródka czy policzków. Przed przystąpieniem do redukcji zmarszczek konieczne jest ustalenie, gdzie jest prawdziwy problem. Jeśli widoczne są ubytki objętości, ich prawidłowe wypełnienie prowadzi również do obniżenia fałdów nosowo-wargowych. Dzięki temu uzyskujemy naturalny efekt i nie zmieniamy naturalnych cech pacjenta.

Okazuje się, że zabieg sprawdza się lepiej u pacjentów z mniejszą utratą tkanki tłuszczowej na twarzy – wtedy efekt może być bardzo zadowalający, choć istotna jest tutaj również metoda przygotowania i sposób iniekcji. Ekspert musi być na tyle doświadczony, aby umiejętnie dobrać preparat do potrzeb pacjenta. „U młodych ludzi (jeśli nie widzimy dziur) możemy wypełnić kwasem hialuronowym bruzdy nosowo-wargowe odpowiednią techniką i gęstością materiału. W tym przypadku nie podajemy produktu kaniulą, aby produkt się nie przesuwał „Najważniejsze jednak jest dobranie leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta”

Mezoterapia fałdów nosowo-wargowych

Gdy zmarszczki zaczynają się pojawiać, ale jeszcze nie uległy znacznemu pogłębieniu, to jest właściwy moment na wykonanie serii zabiegów stymulujących skórę do produkcji kolagenu. Tym samym w naturalny sposób wzrasta jego gęstość i elastyczność, co zmniejsza widoczność istniejących zmarszczek i zapobiega ich dalszemu rozwojowi.

Powiązane artykuły

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *