Kursy ortonyksji

ortonyksja

Dobra znajomość technik ortonyksji umożliwia dobór techniki do problemu pacjenta. Wybór klamry zależy od stopnia zaawansowania problemu pacjenta.

ortonyksja1

Centrum Szkoleń Iwony Kozak

Niewiarygodna atmosfera. Edukacja na najwyższym poziomie. Koncentracja na satysfakcji Kursanta

Witamy serdecznie w Naszym Centrum Szkoleń

Poniżej prezentujemy szkolenia, które znajdziesz w naszej ofercie. Prowadzimy kursy z zakresu kosmetologii podzielone na specjalistyczne działy. Posiadamy kilkunastu trenerów – kosmetologów, masażystów, linergistów, lekarzy specjalizujących się w dziedzinach kursów, które prowadzą. Jesteśmy przygotowanie na przyjęcie kursantów bardzo zaawansowanych jak i początkujących. Nasza praca to nasza pasja! Kochamy uczyć i czerpiemy satysfakcję przekazując naszą wiedzę. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Zapoznaj się z Zakładką Informacje

Wszystkie sekcje dostępne w zakładce Informacje prezentują w przejrzysty sposób informacje, procedury, procesy które wdrożyliśmy w Centrum Szkoleń Iwony Kozak oraz w szczegółowy sposób prezentują nasze cele, nasze dane, nasze dokumenty, nasze regulaminy oraz ich obieg. Znajdziesz tam ważne informacje między innymi na temat trenerów, form edukacji, dokumenty, plan dnia z nami, sposób zakupu szkoleń, system ewaluacji, kontakt do nas. W zakładkach o nas, nasze dane znajdziesz najczęściej zadawane pytania oraz szczegółowe informacje i nasze dokumenty. 

Grupa Docelowa

Szkolenia z kosmetologii estetycznej są skierowane do kosmetyczek, kosmetologów, białego personelu, lekarzy.

Szkolenia z laseroterapii i urządzeń Hitech skierowane są do kosmetyczek, kosmetologów, białego personelu, lekarzy.

Szkolenia z podologii skierowane są do kosmetyczek,kosmetologów oraz podologów. 

Szkolenia z depilacji, wizażu, przedłużania rzęs, oprawy oka, piercing, stylizacja rzęs, kosmetyka biała, masaże, urządzeń kosmetycznych nie posiadają określonej grupy docelowej czyli skorzystać może z nich każda chętna  osoba.

Forma Edukacji prezentowanych szkoleń

Prezentowane poniżej formy edukacji to szkolenia grupowe, w których może wziąć od 2 do 4 osób lub wydarzenia opisane jako warsztaty, w których bierze udział od 2 do 8 osób   

Kursy ortonyksji

Jesteś początkującym podologiem i chcesz nauczyć się, jak pomagać pacjentom z wrastającymi paznokciami? A może jesteś w zawodzie już długo i chcesz poznać inne metody zakładania klamer niż te, które dotychczas znałaś? Jesteś nastawiona na rozwój? Przedstawiamy Ci naszą ofertę szkoleniową z zakresu ortonyksji. Jesteśmy profesjonalnym centrum szkoleniowym położonym we Wrocławiu niedaleko rynku. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami w swoich dziedzinach, abyś otrzymała u nas wiedzę na najwyższym poziomie. Jesteś zainteresowana kursami w naszym centrum szkoleniowym? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zapisanie się na szkolenie online, korzystając z naszej strony internetowej!

 

Jak rośnie paznokieć?

Prawidłowy wzrost paznokcia nie powinien powodować dolegliwości bólowych. Co zrobić, jeśli wzrost paznokcia powoduje ból? Przede wszystkim należy zgłosić się właśnie do podologa. Podolog oceni, co powoduje dany problem oraz w jaki sposób mu zaradzić. Jeżeli jesteś zainteresowana, jak prawidłowo rozpoznać problemy ortonyksyjne i chcesz nauczyć się, jak pomóc Twoim klientom, trafiłaś w idealne miejsce! Kursy w naszym centrum szkoleniowym to ogrom wiedzy, jak i duża ilość praktyki, która przygotuje Cię do wykonywania zabiegu, który wybierzesz wśród kursów w naszej ofercie.

 

Czym jest ortonyksja?

Dzięki ortonyksji jesteśmy w stanie pomóc klientom z problemem wrastających oraz wkręcających się paznokci. Do pomocy takim klientom potrzebne są klamry podologiczne lub specjalistyczne rurki. Chciałabyś nauczyć się, jak aplikować je tak, aby doprowadzić do korekcji paznokcia? I przede wszystkim, jak rozpoznać dany problem i dopasować terapię do potrzeb klienta? Zostań naszą kursantką, a wszystkiego Cię nauczymy! Nasze kursy skierowane są do osób zaawansowanych, jak i dopiero zaczynających pracę z klamrami. Kursy w naszej placówce szkoleniowej podzielone są na dwie części. W części teoretycznej przekażemy Ci całą potrzebną Ci wiedzę odnośnie wybranego zabiegu. Po części teoretycznej przychodzi czas na praktykę. Swoje nowo nabyte umiejętności będziesz mogła ćwiczyć na zapewnionych przez nas modelkach.

 

Jakie klamry wykorzystywane są w ortonyksji?

W naszym centrum szkoleniowym zawsze znajdziesz kursy z najnowszych zabiegów podologicznych. Branża kosmetologiczna rozwija się bardzo szybko. Wiemy, jak ważne jest, aby za nią nadążać i rozwijać się razem z nią. Istnieje wiele różnych klamer dostępnych na rynku. U nas nauczysz się, jak aplikować klamrę BS Classic, Podofix, klamrę tytanową, łańcuszkową, Goldstadt, COMBIped oraz rurki Sulci. Chcesz dowiedzieć się, jak dopasować daną klamrę do problemu klienta? Zostań naszą kursantką, a nasi szkoleniowcy przekażą Ci całą wiedzę, której potrzebujesz do samodzielnej pracy w Twoim gabinecie.

 

Jak rozpoznać wrastające paznokcie?

Jeżeli pacjent odczuwa ból, głównie w paluchu w okolicach paznokcia i wałów paznokciowych jest to znak, że może to dotyczyć wrastających paznokci. Często dochodzi również do podejścia tego miejsca krwią, a nawet ropą. Nasze kursy ortonyksyjne nauczą Cię, jak postępować w przypadku bolącego problemu, jakim są wrastające paznokcie. Będziesz potrafiła zaradzić pacjentom z dopiero zaczynającym się problemem, jak i zaawansowanym wrastaniem paznokci. Dowiesz się, na jaką profilaktykę tego problemu należy zwracać uwagę. Przy wrastających paznokciach bardzo ważne jest, aby zapobiegać i zwracać uwagę na popełniane przez klientów błędy w codziennym postępowaniu.

Dlaczego paznokcie wrastają?

Wrastające paznokcie mogą mieć wiele powodów. Najczęstszym błędem, który pacjenci popełniają, to nieprawidłowe skracanie paznokci oraz zła pielęgnacja. Zbyt duża ingerencja w płytkę paznokcia nie kończy się dobrze, a rolą podologa jest nakierowanie pacjenta na prawidłową pielęgnację domową. Na naszych kursach ortonyksji dowiesz się, jak zapobiegać wrastającym paznokciom, już zanim ten problem nastąpi.

 

Co zrobić, aby paznokieć rósł prawidłowo?

Bardzo ważne jest, aby edukować pacjentów o prawidłowej pielęgnacji oraz skracaniu paznokci. Niestety jednak, nie każde wrastanie paznokci spowodowane jest nieprawidłową pielęgnacją. Często to również nasze obuwie może być źródłem problemów. Innym powodem mogą być uwarunkowania genetyczne, z którymi ciężko wygrać. Zadaniem podologa jest, aby naprowadzić płytkę na prawidłowy wzrost i uśmierzenie bólu pacjentom. Należy pamiętać, że stopy niosą cały ciężar naszego ciała. Prawidłowa postawa stopy podczas chodzenia, jak i prawidłowa pielęgnacja jest niezmiernie ważna, aby uniknąć dolegliwości bólowych.

 

Jak założyć klamrę podologiczną?

Na naszych kursach podologicznych z ortonyksji nauczysz się, jak prawidłowo zaaplikować klamrę podologiczną oraz jak i kiedy ją usunąć. Zastanawiasz się, jak długo nosi się klamrę podologiczną oraz, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jej zakładania? Nasze kursy to kompleksowa dawka wiedzy jak i porządna dawka praktyki. Kończąc kurs w naszym centrum szkoleniowym otrzymasz imienny certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności.