Kursy podstawy podologii

Podstawy Podologii Pedicure

Podstawy podologia to kursy głównie umożliwiające przyszłą naukę pracy ze stopami. Są to tematy, które pozwalają zdobyć podstawowe umiejętności pracy w zakresie stóp.

Centrum Szkoleń Iwony Kozak

Niewiarygodna atmosfera. Edukacja na najwyższym poziomie. Koncentracja na satysfakcji Kursanta

Witamy serdecznie w Naszym Centrum Szkoleń

Poniżej prezentujemy szkolenia, które znajdziesz w naszej ofercie. Prowadzimy kursy z zakresu kosmetologii podzielone na specjalistyczne działy. Posiadamy kilkunastu trenerów – kosmetologów, masażystów, linergistów, lekarzy specjalizujących się w dziedzinach kursów, które prowadzą. Jesteśmy przygotowanie na przyjęcie kursantów bardzo zaawansowanych jak i początkujących. Nasza praca to nasza pasja! Kochamy uczyć i czerpiemy satysfakcję przekazując naszą wiedzę. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Zapoznaj się z Zakładką Informacje

Wszystkie sekcje dostępne w zakładce Informacje prezentują w przejrzysty sposób informacje, procedury, procesy które wdrożyliśmy w Centrum Szkoleń Iwony Kozak oraz w szczegółowy sposób prezentują nasze cele, nasze dane, nasze dokumenty, nasze regulaminy oraz ich obieg. Znajdziesz tam ważne informacje między innymi na temat trenerów, form edukacji, dokumenty, plan dnia z nami, sposób zakupu szkoleń, system ewaluacji, kontakt do nas. W zakładkach o nas, nasze dane znajdziesz najczęściej zadawane pytania oraz szczegółowe informacje i nasze dokumenty. 

Grupa Docelowa

Szkolenia z kosmetologii estetycznej są skierowane do kosmetyczek, kosmetologów, białego personelu, lekarzy.

Szkolenia z laseroterapii i urządzeń Hitech skierowane są do kosmetyczek, kosmetologów, białego personelu, lekarzy.

Szkolenia z podologii skierowane są do kosmetyczek,kosmetologów oraz podologów. 

Szkolenia z depilacji, wizażu, przedłużania rzęs, oprawy oka, piercing, stylizacja rzęs, kosmetyka biała, masaże, urządzeń kosmetycznych nie posiadają określonej grupy docelowej czyli skorzystać może z nich każda chętna  osoba.

Forma Edukacji prezentowanych szkoleń

Prezentowane poniżej formy edukacji to szkolenia grupowe, w których może wziąć od 2 do 4 osób lub wydarzenia opisane jako warsztaty, w których bierze udział od 2 do 8 osób   

Podstawy podologii

Branża kosmetologiczna prężnie się rozwija. Podologia to dziedzina kosmetologii która zajmuje się stopami. Dziedzina ta stale się rozwija, pojawiają się coraz to nowsze metody radzenia sobie z problemami podologicznymi klientów. Jesteś zainteresowana pielęgnacją stóp i zastanawiasz się, jak zostać podologiem? Chcesz wiedzieć, z jakimi problemami klienci zwracają się do podologa? Przedstawiamy Ci naszą ofertę szkoleniową dla osób początkujących. U nas nauczysz się podstawowych zabiegów podologicznych krok po kroku pod okiem specjalistów. Nie czekaj i zapisz się na nasze szkolenia już teraz robiąc to online!

 

Co oznacza zmieniony kolor paznokcia?

Kolor jak i struktura paznokcia może powiedzieć nam bardzo wiele o zdrowiu stóp pacjentów. Ważne jest zatem, aby wiedzieć na co zwracać uwagę przy oględzinach stóp, przed przejściem do wykonania zabiegu podologicznego. Bardzo ważne jest, aby znać wszelkie wskazania oraz przeciwwskazania do wykonywania danych zabiegów podologicznych. Nasze centrum szkoleniowe współpracuje z najlepszymi specjalistami we Wrocławiu, którzy uwielbiają dzielić się swoją wiedzą. Kursy prowadzone w naszej placówce są pełne pasji i zaangażowania. Na naszych kursach podologicznych dowiesz się, jak powinny wyglądać w pełni zdrowe paznokcie oraz jak rozpoznać wszelkie choroby którymi trzeba zająć się przed rozpoczęciem jakichkolwiek zabiegów.

 

Dlaczego prawidłowe obcinanie paznokci jest takie ważne?

Prawidłowe obcinanie paznokci może zaoszczędzić nam wiele problemów i dolegliwości bólowych związanych ze stopami. Podstawą podologii jest świadomość odpowiedniej pielęgnacji i obcinania paznokci, abyś zarówno mogła wykonać odpowiedni pedicure podologiczny, ale również, abyś mogła zwrócić uwagę klientom, którzy obcinają paznokcie w zły sposób i nakierować ich na prawidłową pielęgnację. Czy wiesz, jak skracać paznokcie, aby nie powodować ich wrastania? Jak krótkie powinny być paznokcie u stóp? Jak szybko rosną paznokcie u stóp i co ile należy je skracać? Tego wszystkiego dowiesz się na kursach w naszej agencji szkoleniowej!

 

Jak poradzić sobie z narastającym naskórkiem na stopach?

Bardzo powszechnym problemem, z którym wiele osób zgłasza się do podologa jest narastający naskórek na stopach. Skóra na stopach staje się twarda, szorstka i nie przyjemna w dotyku. Nadmierne rogowacenie naskórka może mieć wiele powodów, niektóre z nich to nieodpowiednia pielęgnacja domowa, źle dopasowane obuwie, czy niektóre choroby. Niezależnie od powodu problemu, musimy złuszczyć naskórek który nagromadził się na stopach. Do tego możemy wykorzystać zabieg pedicure’u tarkowego lub frezowego. W naszym centrum szkoleniowym nauczysz się, jak wykonać prawidłowy pedicure podologiczny oraz jak radzić sobie z nadmiernym rogowaceniem naskórka. Zabieg złuszczania naskórka będziesz mogła ćwiczyć na zapewnionych przez nas modelkach.

 

Jak wykonać profesjonalny pedicure podologiczny?

Podolog jest specjalistą od stóp. Absolutną podstawą podologii jest umiejętność wykonania prawidłowego pedicure’u podologicznego, jest to również usługa spotykana w każdym gabinecie podologicznym. Prawidłowo wykonany pedicure może zapobiec wielu dolegliwościom spowodowanym złą pielęgnacją. Na naszym kursie nauczysz się, czym jest pedicure podologiczny i na czym on polega, jaka jest różnica między pedicurem kosmetycznym a podologicznym oraz dowiesz się, jak wykonać pedicure podologiczny krok po kroku. Nasze szkolenia prowadzone są przez specjalistów w swoich dziedzinach, którzy stale się rozwijają i poszerzają swoją wiedzę tak, abyś otrzymała u nas ogrom wiedzy merytorycznej z wybranej dziedziny.

 

Na czym polega rekonstrukcja płytki paznokciowej? 

Zdarza się, że płytka paznokcia jest niekompletna lub nie ma jej wcale. Może to być spowodowane urazami czy wszelkimi chorobami paznokci. Osoby, które borykają się z takim problemem zgłaszają się do podologa, aby ten mógł ocenić problem i skutecznie mu zaradzić. W takich przypadkach wykonuje się rekonstrukcję paznokcia. Podczas kursu w naszej placówce dowiesz się, na czym polega ten zabieg i jak go wykonać. Do rekonstrukcji można wykorzystać różne materiały, takie jak żel, akryl czy nagelmasę.

 

Jak przygotować siebie oraz klienta do zabiegu pedicure?

Podczas kursu pedicure podologicznego w naszej placówce szkoleniowej przedstawimy Ci, jak krok po kroku wykonać profesjonalny zabieg pielęgnacyjny stóp. Zobaczysz, ile trwa zabieg pedicure, jaki jest schemat zabiegu oraz dowiesz się o wszelkich wskazaniach i przeciwwskazaniach. Pokażemy Ci, jak przygotować siebie oraz klienta do wykonania pedicure. Prawidłowe przygotowanie stanowiska pracy jest bardzo ważne, aby zabieg wykonać sprawnie i bezproblemowo. Nasze szkolenia to solidna dawka wiedzy, jak i praktyki. Swoje nowo nabyte umiejętności będziesz ćwiczyć podczas części praktycznej na zapewnionych przez nas modelkach.

 

Jakie narzędzia wykorzystywane są w podologii?

Nasze szkolenia to kompleksowe przygotowanie do zawodu podologa. Nasi szkoleniowcy pokażą Ci, jakie narzędzia, preparaty oraz akcesoria będą Ci potrzebne do wykonywania zabiegów podologicznych. Dodatkowo doradzą, jakie najlepiej wybrać do własnego gabinetu. Odpowiednia jakość używanych przyrządów oraz kosmetyków bardzo ułatwia pracę, jak i pozwala na uzyskanie najlepszych efektów. Zostań naszą kursantką, a pokażemy Ci, jakie narzędzia wykorzystać do różnych problemów podologicznych, takich jak wrastające paznokcie, nadmierne rogowacenie naskórka, rekonstrukcja paznokci i wiele innych. Dowiesz się, jakie frezy będą najlepszym wyborem do pracy z różnymi dolegliwościami, jak dobierać kosmetyki do potrzeb stóp klienta. Z nami będziesz gotowa na pracę we własnym gabinecie!