Warsztaty podologia

Warsztaty Podologiczne

Warsztaty to niemiernie ciekawa forma pozyskiwania wiedzy. Umożliwia w bardzo interesującej formie uzyskać dodatkowe umiejętności w rewelacyjnej cenie w modułach łączonych jak np różne formy ortonyksji lub tematy specjalistyczne.

Centrum Szkoleń Iwony Kozak

Niewiarygodna atmosfera. Edukacja na najwyższym poziomie. Koncentracja na satysfakcji Kursanta

Witamy serdecznie w Naszym Centrum Szkoleń

Poniżej prezentujemy szkolenia, które znajdziesz w naszej ofercie. Prowadzimy kursy z zakresu kosmetologii podzielone na specjalistyczne działy. Posiadamy kilkunastu trenerów – kosmetologów, masażystów, linergistów, lekarzy specjalizujących się w dziedzinach kursów, które prowadzą. Jesteśmy przygotowanie na przyjęcie kursantów bardzo zaawansowanych jak i początkujących. Nasza praca to nasza pasja! Kochamy uczyć i czerpiemy satysfakcję przekazując naszą wiedzę. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Zapoznaj się z Zakładką Informacje

Wszystkie sekcje dostępne w zakładce Informacje prezentują w przejrzysty sposób informacje, procedury, procesy które wdrożyliśmy w Centrum Szkoleń Iwony Kozak oraz w szczegółowy sposób prezentują nasze cele, nasze dane, nasze dokumenty, nasze regulaminy oraz ich obieg. Znajdziesz tam ważne informacje między innymi na temat trenerów, form edukacji, dokumenty, plan dnia z nami, sposób zakupu szkoleń, system ewaluacji, kontakt do nas. W zakładkach o nas, nasze dane znajdziesz najczęściej zadawane pytania oraz szczegółowe informacje i nasze dokumenty. 

Grupa Docelowa

Szkolenia z kosmetologii estetycznej są skierowane do kosmetyczek, kosmetologów, białego personelu, lekarzy.

Szkolenia z laseroterapii i urządzeń Hitech skierowane są do kosmetyczek, kosmetologów, białego personelu, lekarzy.

Szkolenia z podologii skierowane są do kosmetyczek,kosmetologów oraz podologów. 

Szkolenia z depilacji, wizażu, przedłużania rzęs, oprawy oka, piercing, stylizacja rzęs, kosmetyka biała, masaże, urządzeń kosmetycznych nie posiadają określonej grupy docelowej czyli skorzystać może z nich każda chętna  osoba.

Forma Edukacji prezentowanych szkoleń

Prezentowane poniżej formy edukacji to szkolenia grupowe, w których może wziąć od 2 do 4 osób lub wydarzenia opisane jako warsztaty, w których bierze udział od 2 do 8 osób   

Warsztaty podologiczne

Jesteś podologiem dopiero zaczynającym swoją pracę? A może chcesz zdobyć nowe umiejętności? Jeśli jesteś nastawiona na rozwój, jesteśmy idealnym miejscem dla Ciebie! Branża kosmetologiczna, a w tym również podologia, rozwija się bardzo szybko. Stale pojawiają się nowe ciekawostki oraz nowe rozwiązania problemów, jak i nowe techniki zabiegów. Jesteśmy centrum szkoleniowym, które zawsze śledzi nowości w branży beauty. W naszej ofercie szkoleniowej posiadamy najnowsze i najskuteczniejsze zabiegi. Z nami nigdy nie będziesz w tyle! Przedstawiamy Ci naszą ofertę warsztatów podologicznych. Nasza agencja znajduje się we Wrocławiu, niedaleko centrum. Jesteś zainteresowana? Zachęcamy do kontaktu lub zapisania się na najbliższe warsztaty online, przez naszą stronę internetową!

 

Jak radzić sobie z grzybicą stóp lub dłoni?

Grzybica jest chorobą z którą ciężko sobie poradzić na własną rękę. Skutki nieleczonej grzybicy mogą być naprawdę poważne. Bardzo ważna jest tu systematyczność leczenia oraz bardzo regularna pomoc podologa. Chcesz dowiedzieć się, co zrobić, gdy do Twojego gabinetu zgłasza się osoba z problemem grzybicy stóp czy dłoni? Na naszych warsztatach dowiesz się, jak prawidłowo postawić diagnozę poprzez badanie mykologiczne oraz jak leczyć grzybicę. Dzięki umiejętności badania mykologicznego będziesz mogła rozpoznać grzybice już w początkowym stadium jej rozwoju, jak i będziesz potrafiła rozpoznać zmiany na paznokciach. Dowiesz się, do jakich zabiegów podologicznych grzybica jest przeciwwskazaniem. Z nami skutecznie pomożesz swoim pacjentom! 

 

Jak sprawić, aby wrastający paznokieć zaczął rosnąć prawidłowo?

Problem wrastających paznokci spotyka bardzo wiele osób. Ma on różne przyczyny, często wynika z nieprawidłowej pielęgnacji i nieumiejętnego skracania paznokci. Zbyt mocne ingerowanie w płytkę paznokcia na własną rękę odbija się na zdrowiu naszych stóp. Przyczyną może być również zbyt ciasne lub źle dopasowane obuwie, jak i tendencje genetyczne. Na szczęście jako podolog możemy pomóc naszym pacjentom w tym bolesnym problemie. Na naszych warsztatach będziesz mogła doszkolić się w pracy z klamrami podologicznymi. Przećwiczysz ich aplikację, jak i zdejmowanie, dowiesz się jak długo nosić klamrę, aby przyniosła zadowalające efekty.

 

Jaką klamrę podologiczną wybrać?

W naszym centrum szkoleniowym posiadamy szeroki wybór metod i rodzajów klamer z którymi możesz nauczyć się pracować. Na rynku istnieje wiele różnych klamer podologicznych. Chciałabyś wiedzieć, z jaką najlepiej Ci się pracuje oraz jak dobrać odpowiednia klamrę podologiczną do pacjenta? Nasze warsztaty podologiczne z ortonyksji będą idealnym rozwiązaniem, aby wypróbować wielu rodzajów pracy z klamrami! Na naszych warsztatach możesz doszkolić się z aplikacji klamer BS classic, podofix, combiped, goldstad jak i rurek sulci. Z tą wiedzą będziesz gotowa na pracę z każdym rodzajem wrastającego paznokcia!

 

Jakie są skutki nieprawidłowej pielęgnacji w obrębie paznokci?

Domowa pielęgnacja stóp naszych klientów nierzadko kończy się problemami w obrębie paznokci. Źle wycięte skórki, zbyt mocna ingerencja w naskórek i płytkę paznokciową. To wszystko może skończyć się problemami w obrębie wałów paznokciowych. Zrogowacenia, twarda skóra – z nami nauczysz się, jak sobie z tym radzić! Pokażemy Ci profesjonalne techniki radzenia sobie z problemami w obrębie paznokci i prawidłowego złuszczania narastającego naskórka. Pokażemy, jakie frezy używać do pedicure i jaka jest metodyka zabiegu. Ćwiczenia będą odbywały się pod okiem doświadczonego podologa.

 

W jakich przypadkach wykonuje się rekonstrukcję płytki paznokcia?

Jako podolog niejednokrotnie możemy pomóc naszym klientom zarówno estetycznie, jak i zdrowotnie. Paznokieć nie tylko ładnie wygląda na naszych kończynach, ale również ma bardzo ważną funkcję ochronną. W palcach posiadamy wiele nerwów które paznokieć osłania. Dlatego brak lub znaczny ubytek w paznokciu jest bardzo bolesnym schorzeniem. Właśnie w takich przypadkach zalecana jest rekonstrukcja płytki paznokcia, aby przywrócić pacjentom komfort ich codziennego funkcjonowania. Na warsztatach w naszej agencji będziesz mogła przećwiczyć wykonywanie rekonstrukcji paznokcia różnymi masami, takimi jak żel, akryl, czy nagelmasa.

 

Jakie kosmetyki i narzędzia podologiczne wybrać do własnego salonu?

W pracy podologa bardzo ważny jest odpowiedni dobór narzędzi oraz kosmetyków. Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących lepsze lub gorsze kosmetyki i akcesoria. Doszkalając się na naszych warsztatach podologicznych zobaczysz, jakie profesjonalne kosmetyki oraz przyrządy najlepiej wybrać do samodzielnej pracy. Otwierając gabinet podologiczny potrzebujemy wiele różnych narzędzi, takich jak frezarki, przyrządy do pedicure, do wrastających paznokci, do rekonstrukcji oraz wiele, wiele innych. Pomożemy Ci w doborze preparatów i akcesoriów najlepszych do użytkowania we własnym gabinecie.

 

Jakie warsztaty dla początkujących podologów? 

Jeśli posiadasz już jakieś pojęcie na temat podologii lub jesteś dopiero zaczynającym podologiem, polecamy nasze warsztaty podologiczne I stopnia. Będziesz mogła przećwiczyć tam podstawowe zabiegi podologiczne, takie jak usuwanie modzeli i odcisków, aplikacja klamry BS classic, rekonstrukcja płytki paznokcia, jak i poznasz anatomię stopy, higienę pracy i metody diagnostyki. Gdy już opanujesz przedstawione zabiegi, proponujemy warsztaty podologiczne II stopnia dla rozszerzenia wiedzy o innych usługach podologicznych. Na tych warsztatach doszkolisz swoje umiejętności w pracy ze skalpelem, z ortezami oraz w badaniu mykologicznym. Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na warsztaty podologiczne w naszym centrum szkoleniowym? Nasze warsztaty są kompleksowe i skierowane do osób z różnym doświadczeniem. Jeśli jesteś podologiem, który chce się rozwijać, to idealna opcja dla Ciebie!