Kursy podologiczne

Podologia

Podologia to już dziedzina, która oficjalnie zajmuje się leczeniem schorzeń i dolegliwości pacjentów. Podologia ma na celu profilaktykę jak i licznie. Pacjenci podologiczni potrzebują wszechstronnej pomocy oraz bardzo szerokiej wiedzy wykwalifikowanego specjalisty.

ortonyksja

Kursy specjalistyczne

Podstawy Podologii

Warsztaty

Gabinet podologiczny wkrótce

Praktyki w Gabinecie wkrótce

Centrum Szkoleń Iwony Kozak

Niewiarygodna atmosfera. Edukacja na najwyższym poziomie. Koncentracja na satysfakcji Kursanta

Witamy serdecznie w Naszym Centrum Szkoleń

Poniżej prezentujemy szkolenia, które znajdziesz w naszej ofercie. Prowadzimy kursy z zakresu kosmetologii podzielone na specjalistyczne działy. Posiadamy kilkunastu trenerów – kosmetologów, masażystów, linergistów, lekarzy specjalizujących się w dziedzinach kursów, które prowadzą. Jesteśmy przygotowanie na przyjęcie kursantów bardzo zaawansowanych jak i początkujących. Nasza praca to nasza pasja! Kochamy uczyć i czerpiemy satysfakcję przekazując naszą wiedzę. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Zapoznaj się z Zakładką Informacje

Wszystkie sekcje dostępne w zakładce Informacje prezentują w przejrzysty sposób informacje, procedury, procesy które wdrożyliśmy w Centrum Szkoleń Iwony Kozak oraz w szczegółowy sposób prezentują nasze cele, nasze dane, nasze dokumenty, nasze regulaminy oraz ich obieg. Znajdziesz tam ważne informacje między innymi na temat trenerów, form edukacji, dokumenty, plan dnia z nami, sposób zakupu szkoleń, system ewaluacji, kontakt do nas. W zakładkach o nas, nasze dane znajdziesz najczęściej zadawane pytania oraz szczegółowe informacje i nasze dokumenty. 

Grupa Docelowa

Szkolenia z kosmetologii estetycznej są skierowane do kosmetyczek, kosmetologów, białego personelu, lekarzy.

Szkolenia z laseroterapii i urządzeń Hitech skierowane są do kosmetyczek, kosmetologów, białego personelu, lekarzy.

Szkolenia z podologii skierowane są do kosmetyczek,kosmetologów oraz podologów. 

Szkolenia z depilacji, wizażu, przedłużania rzęs, oprawy oka, piercing, stylizacja rzęs, kosmetyka biała, masaże, urządzeń kosmetycznych nie posiadają określonej grupy docelowej czyli skorzystać może z nich każda chętna  osoba.

Forma Edukacji prezentowanych szkoleń

Prezentowane poniżej formy edukacji to szkolenia grupowe, w których może wziąć od 2 do 4 osób lub wydarzenia opisane jako warsztaty, w których bierze udział od 2 do 8 osób   

Kursy podologiczne 

Podologia jest prężnie rozwijającą się dziedziną kosmetologii. Zawód podologa jest bardzo ważny, aby zadbać o zdrowie naszych stóp. W naszej ofercie szkoleniowej znajdziesz kursy podologiczne, podczas których zdobędziesz ogrom wiedzy, jak i praktyki. Nasze kursy są kompleksowe i obejmują wiele sfer podologii, zaczynając od podstaw, a kończąc na bardziej skomplikowanych zabiegach podologicznych, takich jak zakładanie klamer podologicznych, czy praca ze stopą cukrzycową. Jesteśmy profesjonalnym centrum szkoleniowym współpracującym z najlepszymi specjalistami we Wrocławiu, którzy wkładają wiele pasji w swoją pracę i przekazywanie wiedzy. Interesuje Cię wiedza podologiczna? Nie czekaj i zapisz się na nasz kurs już teraz, korzystając z naszej strony internetowej!

 

Czym zajmuje się podolog?

Mówiąc ogólnie, podolog zajmuje się stopami. Dba o to, aby nasze stopy były zadbane, prawidłowo pielęgnowane i zapobiega powstawaniom różnych chorób, takich jak na przykład grzybica, czy rany przy stopie cukrzycowej. Nawet osoby bez problemów podologicznych powinny udać się na wizytę kontrolną do podologa, aby ocenił stan ich stóp i paznokci, a przez to zapobiegł ewentualnym schorzeniom powstającym przez na przykład złe obcinanie paznokci lub niepoprawne usuwanie zrogowaciałego naskórka. Zastanawiasz się nad zawodem podologa? Nie wiesz, jakie predyspozycje potrzebne są, aby zostać podologiem? Jeżeli jesteś zainteresowana kosmetologią oraz pielęgnacją stóp, a dodatkowo lubisz pracować z ludźmi, to nasze kursy są właśnie dla Ciebie!

 

Jakie są wskazania, aby udać się do podologa?

Podolog zajmuje się prawidłową pielęgnacją stóp i paznokci. Wskazaniem do zgłoszenia się do podologa mogą być wrastające paznokcie, ubytek w paznokciach i nieprawidłowy ich wzrost. Do podologa można zgłosić się również w celu usunięcia odcisków, pozbycia się zrogowaciałego naskórka czy jakichkolwiek dolegliwości bólowych ze strony stóp. W skrócie, jeśli cokolwiek dolega stopom, lub chce się mieć pewność co do prawidłowej pielęgnacji swoich stóp, warto zgłosić się do podologa. Stopy niosą cały ciężar naszego ciała, dlatego tak ważne jest, aby być pod stałą opieką podologa. Zastanawiasz się, czy warto zgłosić się na kurs podologiczny w naszej placówce? Nasze kursy prowadzone są z pasją oraz zaangażowaniem. Dopilnujemy, abyś po naszych szkoleniach była gotowa do samodzielnej pracy z klientem.

 

Jak pomóc pacjentom ze stopą cukrzycową?

U pacjentów z cukrzycą bardzo ważne są regularne kontrole podologiczne i odpowiednie pokierowanie ich pielęgnacji. Zaniedbane stopy u cukrzyków prowadzą do bardzo bolących dolegliwości, takich jak głębokie rany. Stopa cukrzycowa jest skomplikowanym przypadkiem, ponieważ u każdego pacjenta może być w innym stadium. Pielęgnacja stóp cukrzyków jest szczególnie ważna. Trzeba pilnować tego, aby paznokcie były odpowiednio obcięte, aby nie występowały żadne odciski na stopach oraz, aby nie dopuścić do grzybicy cukrzycowej. Na naszych kursach o tematyce stopy cukrzycowej dowiesz się, jakie są objawy już w najwcześniejszym rozwoju, jak pielęgnować taką stopę oraz jak opiekować się pacjentem chorym na cukrzycę. Doradzimy, czym najlepiej smarować stopę cukrzycową, jakie kosmetyki wybrać do własnego salonu. Profesjonalna opieka podologiczna jest bardzo ważna dla pacjentów chorych na cukrzycę, ponieważ najważniejsze w tej chorobie jest, aby zapobiegać powstawaniu zmian.

 

Dlaczego prawidłowy pedicure jest tak ważny?

Na stopie ciąży cała waga naszego ciała. Dlatego każda nieprawidłowość powstająca w stopie jest szczególnie odczuwalna. Dodatkowo, w stopach występuje wiele zakończeń nerwowych, a skóra tam potrafi być wyjątkowo wrażliwa. Pedicure w warunkach domowych nie zawsze się sprawdza, a wręcz często potrafi zaszkodzić. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby ktoś stał na straży zdrowia naszych stóp, a jest to właśnie podolog. Na naszych szkoleniach dowiesz się, czym jest i na czym polega pedicure podologiczny. Pokażemy Ci, jak prawidłowo wykonać zabieg krok po kroku.

 

Co zrobić z uszkodzonym paznokciem?

Podolog pracuje zarówno ze stopami jak i paznokciami. Czasem zdarza się, że paznokieć rośnie nieprawidłowo, lub jest w nim ubytek z różnych powodów. Może być to kłopotliwe zarówno ze względów estetycznych jak i komfortowych, ponieważ paznokieć nie tylko pełni funkcję estetyczną, ale również chroni nasz palec przed urazami. W naszym centrum szkoleniowym nauczymy Cię, jak wykonać rekonstrukcję paznokci różnymi metodami, takimi jak żelową, akrylową, czy nagelmasą.

 

Jakie są metody usuwania zrogowaciałego naskórka?

Nasze stopy codzienne są narażone na ucisk naszego ciała. Jako reakcja na ten ucisk, na stopach mamy gruby naskórek, który ma chronić naszą skórę przed urazami. Często zdarza się jednak, że naskórek narasta aż za bardzo. Naskórek staje się bardzo twardy i szorstki. Mowa jest tutaj o zrogowaceniach na stopie. Aby sobie z nim poradzić, możemy skorzystać z pedicure tarkowego lub frezowego. U nas możesz nauczyć się obydwu technik, aby jak najlepiej radzić sobie ze zrogowaciałym naskórkiem. Omówimy i pokażemy Ci cały zabieg krok po kroku, po czym sama będziesz mogła ćwiczyć na zapewnionych przez nas modelkach.

 

Jak zostać podologiem? 

Podolog to bardzo ważny i odpowiedzialny zawód. Wymaga dużo wiedzy i praktyki. Wiemy, że nie zawsze można pozwolić sobie na taki wydatek. Jeśli jesteś chętna, aby zdobywać wiedzę, możesz ubiegać się o dofinansowanie na nasze kursy, a więc możesz skorzystać z kursów za damo! Jesteś zainteresowana? Zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji, jak uzyskać dofinansowanie na kursy podologiczne w naszej placówce szkoleniowej. Nasze kursy podzielone są na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną. Na części teoretycznej zdobędziesz całą potrzebną Ci wiedzę na temat danego zabiegu podologicznego, po czym podczas części praktycznej będziesz mogła przećwiczyć to, czego właśnie się nauczyłaś na zapewnionych przez nas modelkach. Dopilnujemy, abyś opuszczając nasze centrum szkoleniowe była gotowa do samodzielnej pracy, co potwierdzimy imiennym certyfikatem.