Kursy specjalistyczne podologii

Podologia

kursy specjalistyczne

Podologia to bardzo specjalistyczna dziedzina. Wymaga bardzo szerokiej wiedzy zarówno podologicznej jak i tematów pobocznych, schorzeń ogólnych, biomechaniki narządu ruchu. Zadaniem Podologa jest leczyć wszelkie nieprawidłowości takie jak stany występujące w obszarach stóp oraz paznokci u stóp

Centrum Szkoleń Iwony Kozak

Niewiarygodna atmosfera. Edukacja na najwyższym poziomie. Koncentracja na satysfakcji Kursanta

Witamy serdecznie w Naszym Centrum Szkoleń

Poniżej prezentujemy szkolenia, które znajdziesz w naszej ofercie. Prowadzimy kursy z zakresu kosmetologii podzielone na specjalistyczne działy. Posiadamy kilkunastu trenerów – kosmetologów, masażystów, linergistów, lekarzy specjalizujących się w dziedzinach kursów, które prowadzą. Jesteśmy przygotowanie na przyjęcie kursantów bardzo zaawansowanych jak i początkujących. Nasza praca to nasza pasja! Kochamy uczyć i czerpiemy satysfakcję przekazując naszą wiedzę. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Zapoznaj się z Zakładką Informacje

Wszystkie sekcje dostępne w zakładce Informacje prezentują w przejrzysty sposób informacje, procedury, procesy które wdrożyliśmy w Centrum Szkoleń Iwony Kozak oraz w szczegółowy sposób prezentują nasze cele, nasze dane, nasze dokumenty, nasze regulaminy oraz ich obieg. Znajdziesz tam ważne informacje między innymi na temat trenerów, form edukacji, dokumenty, plan dnia z nami, sposób zakupu szkoleń, system ewaluacji, kontakt do nas. W zakładkach o nas, nasze dane znajdziesz najczęściej zadawane pytania oraz szczegółowe informacje i nasze dokumenty. 

Grupa Docelowa

Szkolenia z kosmetologii estetycznej są skierowane do kosmetyczek, kosmetologów, białego personelu, lekarzy.

Szkolenia z laseroterapii i urządzeń Hitech skierowane są do kosmetyczek, kosmetologów, białego personelu, lekarzy.

Szkolenia z podologii skierowane są do kosmetyczek,kosmetologów oraz podologów. 

Szkolenia z depilacji, wizażu, przedłużania rzęs, oprawy oka, piercing, stylizacja rzęs, kosmetyka biała, masaże, urządzeń kosmetycznych nie posiadają określonej grupy docelowej czyli skorzystać może z nich każda chętna  osoba.

Forma Edukacji prezentowanych szkoleń

Prezentowane poniżej formy edukacji to szkolenia grupowe, w których może wziąć od 2 do 4 osób lub wydarzenia opisane jako warsztaty, w których bierze udział od 2 do 8 osób   

Podologia – kursy specjalistyczne

Jesteś podologiem nastawionym na rozwój? Chcesz poszerzyć ofertę zabiegową w swoim gabinecie podologicznym, lub chcesz doszkolić swoich pracowników? Jesteśmy idealnym miejscem dla Ciebie! Nasza placówka szkoleniowa znajduje się we Wrocławiu, w centrum miasta! W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne szkolenia podologiczne, które poszerzą Twoją wiedzę na wybrany temat podologiczny. Nasza agencja współpracuje z najlepszymi specjalistami we Wrocławiu, którzy są pełni pasji i stale się rozwijają. Szkolenia w naszej agencji cechują się jakością, dokładnością i zaangażowaniem szkoleniowców. Jesteś zainteresowana naszą ofertą kursów specjalistycznych z zakresu podologii? Możesz zapisać się do nas już teraz, robiąc to online przez naszą stronę internetową!

 

Jak nie dopuścić do rozwoju stopy cukrzycowej?

Wszystkie osoby chore na cukrzyce powinny być pod stałą opieką podologa. Podczas kursów w naszym centrum szkoleniowym nauczymy Cię, jak rozpoznać nawet najwcześniejsze objawy stopy cukrzycowej i jak zapobiec dalszemu rozwojowi choroby. Dowiesz się, jak powinna wyglądać opieka nad pacjentem z cukrzycą oraz jak wykonać badania czucia powierzchniowego. Będziesz potrafiła wykonać badania ekteroceptywne i prioprioceptywne za pomocą monofilamentu, thip-thermu i kamertonu. W zespole stopy cukrzycowej najważniejsza jest profilaktyka i edukacja pacjenta, aby nie dopuścić do zmian na paznokciach, grzybicy cukrzycowej jak i bolących ran.

 

Jak możemy pomóc pacjentowi ze schorzeniem pięty Haglunda?

Przy pięcie Haglunda pacjenci skarżą się na bolące zgrubienie czy też narośl na pięcie. W rzeczywistości pięta Haglunda to jałowa martwica guza piętowego, która przysparza wiele dolegliwości bólowych przy chodzeniu a nawet staniu. Nasza placówka szkoleniowa oferuje kurs odciążenia stopy przy wspomnianym schorzeniu. Jako nasza kursantka dowiesz się, jak objawia się to schorzenie oraz jakie są jego przyczyny. Poznasz terminologię wykorzystywaną w mowie o pięcie Haglunda, czyli dowiesz się czym jest halux i ostroga piętowa.

 

Co zrobić, aby wrastający paznokieć zaczął rosnąć prawidłowo?

Wrastające paznokcie to częsty objaw złej pielęgnacji i skracania paznokci, źle dobranego obuwia, lub po prostu tendencji genetycznych. Oferujemy szkolenie, w którym nauczysz się, jak radzić sobie z wrastającymi paznokciami u Twoich pacjentów. Pokażemy Ci, jak poprzez aplikację klamry tytanowej możesz doprowadzić do korekcji wzrostu paznokcia, a co za tym idzie, pozbycia się dolegliwości bólowych u pacjenta.

 

Paznokieć szponowaty – jak sobie z nim radzić?

Paznokieć szponowaty to inaczej paznokieć krogulczy lub onychogryphosis. Schorzenie to jest przerostem płytki paznokcia najczęściej spowodowanym przez toczący się stan zapalny łożyska paznokcia. Inne powody tej dolegliwości to zaburzenia neurotroficzne oraz patologiczne. Wiele osób dotkniętych tym problemem zastanawia się, jak pozbyć się grubych paznokci. Z pomocą przychodzi podolog. Na naszym kursie nauczymy Cię, jak opracować paznokieć szponowaty frezarką, aby doprowadzić go do odpowiedniego stanu a jednocześnie ulżyć pacjentowi, który odczuwa ból związany ze schorzeniem. Dowiesz się, jakich specjalistycznych frezów użyć do tego zabiegu oraz jak wykonać go krok po kroku.

 

Jakie są przyczyny uszkodzenia lub braku paznokcia?

Najczęstszą przyczyną braku lub zauważalnego uszkodzenia paznokcia jest długotrwały ucisk i podrażnienie paznokcia źle dobranym obuwiem, silny uraz mechaniczny paznokcia oraz niektóre choroby. Niezależnie od przyczyny schorzenia, bardzo ważne jest, aby odpowiednio na nie zareagować. Z pomocą przychodzi nam protetyka paznokci. Zabieg ten polega na stworzeniu idealnej protezy paznokcia dopasowanej do pacjenta. W naszej placówce szkoleniowej oferujemy kurs z protetyki paznokcia metodą Eckle i Greppmayar. Podczas kursu podologicznego dowiesz się, jaka jest różnica pomiędzy prezentowaną metodą a klasyczną rekonstrukcją paznokci, jak wykonać oraz zamocować protezę na stopie pacjenta. Na naszych kursach zawsze jest dużo praktyki, dlatego kończąc szkolenie w naszej agencji będziesz gotowa do samodzielnej pracy.

 

Z jakimi chorobami stóp i paznokci można spotkać się najczęściej?

Choroby stóp z którymi często spotykają się podolodzy to wirus brodawczaka ludzkiego oraz grzybica paznokci. Chcesz dowiedzieć się, jakie są skutki nieleczonej grzybicy paznokci, jak wygląda jej początkowe stadium oraz jak ją wykryć? Zapraszamy na nasz kurs badania mykologicznego, dzięki którym będziesz potrafiła pobrać materiał biologiczny do badania, jak i sprawnie rozpoznać zmiany grzybicze w obrębie paznokci. Szybkie rozpoznanie grzybicy pozwoli na wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 

 Jak usunąć odcisk?

Odciski i modzele to bardzo częste problemy podologiczne. Najczęściej powstają przez mocny ucisk w nieodpowiednich miejscach na stopach. U nas nauczysz się, jak prawidłowo usunąć odciski i modzele za pomocą skalpela. Skalpel jest bardzo pomocnym przyrządem do usuwania takich zmian. Odciskowi może towarzyszyć korzeń, a w pewnych przypadkach nawet stan zapalny, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do wykonywania zabiegu usuwania odcisków, a właśnie to oferujemy Ci w naszej placówce! A może chcesz rozwijać siebie i swój gabinet, ale nie masz na to wystarczających środków? Możesz ubiegać się o dofinansowanie na nasze kursy i skorzystać z nich za darmo! Jeśli jesteś zainteresowana, zapraszamy do kontaktu, a udzielimy Ci dalszych informacji!