7 korzyści ze złuszczania, o których nie wiedziałeś.

Złuszczanie zawsze było ulubionym krokiem w pielęgnacji skóry. Niezależnie od tego, czy używam fizycznego peelingu (który jest ziarnistą substancją, którą wmasowuję w skórę, aby ręcznie usunąć powierzchniowe zanieczyszczenia), czy też chemicznego środka złuszczającego (będącego połączeniem bezpiecznych dla skóry kwasów, które chemicznie rozpuszczają zanieczyszczenia). Jest w tym coś, co jest odświeżające i uwalniające – prawie tak, jakbyś przywracała cerę do jej naturalnego, świeżego stanu. Złuszczanie jest kluczowym krokiem w wszechstronnej rutynowej pielęgnacji skóry, ponieważ złuszcza martwą i suchą skórę. 

1. Odblokowuje pory

Kiedy złuszczasz skórę, skutecznie odblokowujesz pory. 
Usuwanie tej martwej i suchej skóry oraz wszystkich innych zanieczyszczeń powierzchniowych, które mogą pozostać na skórze po oczyszczeniu, zapobiega przedostawaniu się jej do porów i powodowaniu uporczywych zatorów w postaci zaskórników i zaskórników.

2. Zapobiega trądzikowi

Podobnie jak odblokowanie porów zapobiega powstawaniu zaskórników , zapobiega również innym wypryskom – a mianowicie trądzikowi. 
„Złuszczanie pomaga odblokować pory, zmniejszając w ten sposób trądzik” , ale należy uważanie go stosować, aby zapobiec wypryskom, tylko w bezpieczny i nie drażniący sposób. 

3. Pomaga innym produktom do pielęgnacji skóry wnikać głębiej trądzikowi

Ponieważ pory są odblokowane, a powierzchnia skóry jest wygładzona i pozbawiona martwej lub suchej skóry, inne produkty do pielęgnacji skóry mogą wnikać głębiej. 
Złuszczanie pomaga serum, nawilżaczom i czynnikom wzrostu wnikać głębiej w skórę.

4. Wyrównuje koloryt skóry

Środki złuszczające rozkładają suchą i martwą skórę, jednocześnie wygładzając teksturę, co sprawia, że ​​z czasem wygląda ona bardziej jednolicie. Wygładzają skórę, pomagając zredukować oznaki przedwczesnego starzenia bez podrażnień i zaczerwienień. 
Pomaga ujednolicić koloryt skóry.

5. Poprawia krążenie i drenaż limfatyczny

Złuszczanie ma wiele zalet, w tym stymulację drenażu limfatycznego w celu wewnętrznego oczyszczenia oraz pobudzenie bogatej w tlen krwi do odżywiania i odżywiania powierzchni skóry.  Pierwsza to forma odtruwania skóry, polegająca na usuwaniu toksyn i innych niezdrowych zanieczyszczeń. 
Ta ostatnia poprawia zdrowie komórek, aby odsłonić promienną skórę.

6. Zwiększa rotację komórek

Oprócz zwiększonego krążenia, złuszczanie wzmacnia również blask skóry w inny sposób. 
„Pomaga w obrocie komórkowym, dzięki czemu skóra wygląda bardziej promiennie” –
Oznacza to, że skóra zachowuje świeże, zdrowe komórki na powierzchni, usuwając martwe, suche lub obumierające. 
Jeśli chodzi o wygląd, daje to wyjątkowo zroszoną i dziecięcą cerę, do której wszyscy dążymy. 

7. Stymuluje syntezę kolagenu

Wreszcie, regularne złuszczanie pomaga stymulować syntezę kolagenu, aby poprawić teksturę, integralność skóry i zachować jej jędrny, napięty i młody wygląd. 
W ten sposób złuszczanie faktycznie zapewnia korzyści przeciwstarzeniowe, że pomaga zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Powiązane artykuły

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *