Co się dzieje, gdy chodzisz spać w makijażu?

Informacje o tym, że należy oczyszczać twarz z makijażu bombardują nas z każdej strony. Istnieje wiele metod demakijażu twarzy, dla każdego coś dobrego. Dlaczego oczyszczanie naszej skóry z makijażu przed snem jest tak istotne?

Twarz powinniśmy oczyszczać dwa razy dziennie. Zaraz po wstaniu z łóżka możemy postawić na delikatne oczyszczenie, zmycie nagromadzonego sebum oraz potu z naszej skóry, który zdążył nagromadzić się w czasie snu. Wieczorem natomiast należy poświęcić na oczyszczanie skóry chwilę dłużej.

Makijaż noszony cały dzień obciąża skórę. Zawarte są w nim pigmenty, często również silikony oraz inne ciężkie dla skóry substancje. Dodatkowo, przeważnie stawiamy na kosmetyki trwałe tak, aby makijaż utrzymywał się na naszej skórze cały dzień. Często na podkład nakładamy również puder matujący, aby uniknąć świecenia się twarzy. Makijaż nie jest obojętny dla naszej skóry, dodatkowo również nasza twarz jest częścią ciała która zawsze jest wystawiona na świat zewnętrzny. Osadzają się na niej bakterie, kurz i inne zanieczyszczenia środowiskowe.

Nasza skóra najlepiej regeneruje się w nocy. Dlatego to właśnie na noc zaleca się używanie kremów odżywczych oraz ser, które poprzez zachodzącą w skórze regenerację głębiej ją odżywią.

Nie zmywając z naszej skóry makijażu, nagromadzonych zanieczyszczeń, łoju, potu oraz innych nieprzyjemności które zdążyły osiąść na niej w ciągu dnia, zaburzamy prawidłową regenerację skóry. Ujścia gruczołów łojowych są przytkane makijażem, sebum oraz naskórkiem połączonym z bakteriami, co jest idealnym środowiskiem do powstania trądziku – zaskórników, jak i stanów ropnych.

Przed pójściem spać zawsze skorzystaj z dwuetapowego oczyszczania skóry oraz nawilżenia jej, a z rana będziesz mogła cieszyć się promiennym wyglądem!

Related Articles

Responses

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *