Zaskórniki? Poznaj prawidłową pielęgnację domową!

Czy zmorą Twojej skóry są trudne do pozbycia się zaskórniki? Masz już dość czarnych kropek oraz tzw. „kaszki” szczególnie widocznej pod makijażem? Czytając ten artykuł dowiesz się, czym jest zaskórnik oraz jak z nim walczyć również w domu!

Zaskórnik to niezapalny wykwit skórny. Zaskórniki możemy podzielić na zamknięte oraz otwarte. Zaskórniki zamknięte posiadają formę grudki. Rozwijają się one w warunkach beztlenowych, dlatego ich barwa jest biała lub zbliżona do koloru skóry. Zaskórniki otwarte objawiają się ciemnym zabarwieniem, ponieważ nie pokrywa ich skóra, a keratyna na powierzchni zaskórnika utlenia się.

Z zaskórnikami warto walczyć z dwóch stron – od strony gabinetowej oraz domowej. W pielęgnacji domowej warto postawić na dokładne, codzienne oczyszczanie skóry, zarówno rano, jak i wieczorem. Dokładne zmycie makijażu po całym dniu jest kluczowe, aby móc prawidłowo zadbać o skórę.

Warto zwrócić uwagę na to, aby nie używać kosmetyków, które mogą zapychać Twoją skórę. Są to kosmetyki takie jak ciężkie, tłuste kremy lub oleje o działaniu komedogennym. Nie wolno też dopuścić do przesuszenia skóry, ponieważ będzie się ona bronić, tworząc błędne koło i produkując więcej sebum. Dlatego warto unikać produktów do mycia twarzy które będą zbyt mocno zdzierały warstwę hydrolipidową naszego naskórka.

Składniki aktywne które możemy wprowadzić do naszej pielęgnacji domowej, a zarazem będą naszym sprzymierzeńcem w walce z zaskórnikami to kwasy AHA oraz BHA, cynk, węgiel aktywny, glinka zielona oraz algi.

Related Articles

Responses

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *