Jak powstają zaskórniki

Jak powstają zaskórniki?

Zaskórnik to niezapalny wykwit skórny, który powstaje przy zatkaniu ujścia gruczołu łojowego poprzez nadprodukcję sebum oraz zrogowaciałą warstwę naskórka. Łój skórny oraz martwe komórki naskórka łączą się, zalegają w ujściach gruczołów łojowych i zatykają je. Wykwit ten można podzielić na zaskórniki otwarte oraz zaskórniki zamknięte. Zaskórniki otwarte objawiają się ciemną barwą. Dzieje się tak dlatego, że keratyna która jest na powierzchni zaskórnika utlenia się. Zaskórniki zamknięte to wykwity występujące w warunkach beztlenowych.

Najczęściej jest to grudka o barwie białej lub zbliżonej do koloru skóry. Jest to tak zwana „kaszka”, której ciężko jest się pozbyć. Zaskórniki najczęściej pojawiają się tam, gdzie występuje nadmierna produkcja łoju. Najczęściej jest to strefa T, czyli czoło, nos i broda. Zdarza się również, że występują na policzkach.

Możemy spotkać je również na ciele – najczęściej na plecach i dekolcie. Na powstawanie zaskórników ma wpływ bardzo wiele czynników. Wiedząc już, że duży wpływ na ich powstawanie ma nadprodukcja sebum, warto jest przyjrzeć się, dlaczego taka nadprodukcja występuje.

Może być to spowodowane typem cery – cera tłusta i mieszana ma do tego największe predyspozycje. Nie należy się jednak na to godzić, ponieważ pewnymi działaniami możemy wpłynąć na to, aby cera mniej się przetłuszczała. Warto zwrócić uwagę na dietę. Dieta bogata w cukier i niezdrowe tłuszcze, a uboga w składniki odżywcze może być jednym z powodów. Należy również zwrócić uwagę na poziom stresu w naszym życiu, ponieważ jest to bardzo ważny czynnik na który nasza skóra reaguje negatywnie. Aby pomóc sobie w walce z niedoskonałościami cery, warto jest pić odpowiednie ilości wody oraz wykonywać aktywność fizyczną, chociaż kilka razy w tygodniu. Problemy skórne mogą być również objawem problemów hormonalnych oraz innych chorób, dlatego warto jest się upewnić, czy wszystko jest w porządku z naszym zdrowiem. Jeżeli prowadzimy zdrowy tryb życia, a tłusta skóra i zaskórniki to nadal nasz problem, bardzo ważna jest kwestia prawidłowej pielęgnacji skóry, zarówno domowej jak i gabinetowej.

Zapraszamy do naszego Centrum Szkoleń Iwony Kozak?www.iwonakozak.pl

?? NAPISZ DO MNIE, jeśli masz pytanie!???

UMÓW TERMIN SZKOLENIA (przez wiadomość na profilu albo telefonicznie ☎ 884 787 526 )❗

Jestem do dyspozycji,koordynator ds.szkolen_ _ _(Centrum Szkoleń Iwony Kozak)? ul. Komuny Paryskiej 39-41 , Wrocław☎ 884 787 526

#iwonakozak#szkoleniabeauty#szkoleniakosmetyczne#wrocław#kursykosmetyczne#kosmetologia#beauty#szkolenia#centrumszkoleniowe#wiedza

Powiązane artykuły

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *