3 zabiegi kosmetyczne, które zwalczą zaskórniki!

W naszych poprzednich tekstach poruszyłyśmy temat zaskórników oraz jak walczyć z nimi w domu. Niestety dobrze dobrana pielęgnacja rzadko poradzi sobie z pozbyciem się tego uporczywego problemu jakim są zaskórniki w stu procentach, ale będzie idealnym uzupełnieniem dla zabiegów w gabinecie. Dodatkowo odpowiednia pielęgnacja domowa pozwoli zatrzymać proces tworzenia się nowych zaskórników, np. dzięki zmniejszonemu wydzielaniu sebum. Aby jednak pozbyć się zaskórników już istniejących, warto zadziałać zabiegami kosmetologicznymi!

Zabiegami wskazanymi dla skór z zaskórnikami są przede wszystkim mikrodermabrazja w każdej postaci, eksfoliacja kwasami oraz oczyszczanie manualne.

MIKRODERMABRAZJA – są 3 rodzaje tego zabiegu: mikrodermabrazja korundowa, diamentowa, jak i tlenowa. Mikrodermabrazja skutecznie pomoże w pozbyciu się zaskórników, ale również bardzo dobrze zadziała na nadmierną produkcję sebum, przebarwienia oraz pomoże zwalczyć delikatne blizny i zmarszczki. Zabieg ten należy wykonywać w serii, najlepiej utrzymując przerwę od tygodnia do dwóch tygodni między zabiegami.

EKSFOLIACJA KWASAMI – zabieg eksfoliacji kwasami polega na nałożeniu kwasu dobranego do danej skóry, aby nastąpiło złuszczenie naskórka. Hydroksykwasy dzielimy na kwasy AHA, BHA oraz PHA. Każde z nich będzie inaczej oddziaływać na skórę, dlatego bardzo ważne jest, aby ocenić stan skóry i dobrać kwas, który najlepiej na nią zadziała. Oprócz właściwości złuszczających, kwasy mogą mieć również działanie nawilżające oraz rozjaśniające.

OCZYSZCZANIE MANUALNE – profesjonalne oczyszczanie manualne w gabinecie kosmetologicznym jest oparte na odpowiednim przygotowaniu skóry do zabiegu i prawidłowym oczyszczeniem zawartości ujścia gruczołu łojowego. Oczyszczanie manualne przebiega w warunkach sterylnych, poprzedzone jest przygotowaniem skóry maską rozpulchniającą, a zakończone darsonwalizacją oraz maską dobraną do potrzeb skóry.

Related Articles

Responses

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *