Zabiegi kosmetologiczne na cellulit

W dzisiejszych czasach cellulit to zmora wielu kobiet. Inaczej nazywany jest również lipodystrofią. Niestety w dobie siedzącego trybu życia możemy spotkać się z nim coraz częściej. Na szczęście znamy również coraz więcej skutecznych metod, aby z nim walczyć.

A więc czym dokładnie jest cellulit? Cellulit to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, a przez to zmiany w tkance podskórnej. Objawia się on nierówną strukturą skóry, wgłębieniami oraz grudkami na jej powierzchni. Miejsce występowania to pośladki, uda, biodra, a nawet ramiona.

Jakie są czynniki wspomagające pojawienie się cellulitu? Są to przyczyny związane z naszym trybem życia, takie jak: siedzący tryb życia, niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej, palenie papierosów. Natomiast cellulit może pojawić się również przez zaburzenia hormonalne, problemy z krążeniem oraz przy skłonności do obrzęków, a także przez genetykę. Cellulit dotyka zarówno osoby szczupłe, jak i otyłe.

Na cellulit w dużej mierze wpłynie zmiana trybu życia oraz ruch. Natomiast zabiegi kosmetologiczne to świetne uzupełnienie tego, co już sami robimy. Dzięki nim o wiele szybciej zobaczymy efekty, a nasza skóra będzie w świetnej kondycji.

Zabiegi pozytywnie wpływające na cellulit to między innymi drenaż limfatyczny. Jest to masaż dzięki któremu z powodzeniem odprowadzimy nadmiar wody z tkanek. Kolejnym zabiegiem godnym polecenia jest mezoterapia. Za jej pomocą wprowadzimy składniki aktywne świetnie radzące sobie z cellulitem w głąb skóry. Endermologia również będzie zabiegiem, który sprawdzi się w walce z cellulitem. Jest to specjalistyczny masaż stymulujący głębokie warstwy skóry.

Powiązane artykuły

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *