Wpływ witaminy C na skórę

Wpływ witaminy C na skórę zaczyna być zauważany i wszechstronnie wykorzystywany w pielęgnacji. Co chwilę pojawiają się nowe produkty z tym składnikiem – sera, kremy, toniki. Jakie korzyści czerpie nasza skóra z witaminy C? Przekonaj się!

Świetny antyoksydant! – Witamina C świetnie radzi sobie z walką przeciwko wolnym rodnikom. Wolne rodniki sprawiają, że nasza skóra szybciej się starzeje. Palenie papierosów, zła dieta, zanieczyszczone powietrze, życie pełne stresu oraz promienie UV sprawiają, że zachodzi proces stresu oksydacyjnego w naszym organizmie, czyli zwiększona produkcja wolnych rodników. Dzięki temu nasza skóra szybciej się starzeje. Witamina C stymuluje produkcję kolagenu i skutecznie walczy ze stresem oksydacyjnym!

Ziemista cera pełna przebarwień? – Czy zauważyłaś, że Twoja skóra straciła blask? Jest szara, ziemista, wygląda niewyraźnie? A może do tego zauważasz na niej przebarwienia? Wprowadzenie witaminy C do Twojej codziennej pielęgnacji może okazać się strzałem w dziesiątkę! Poprzez hamowanie wytwarzania melaniny, regularnie stosowana witamina C rozjaśni przebarwienia oraz rozświetli Twoją skórę.

Coś dla cer naczyniowych oraz trądzikowych! – Kosmetyki z witaminą C świetnie sprawdzą się dla cer naczyniowych, ponieważ posiadają właściwości uszczelniające naczynia krwionośne. Jeśli walczysz z teleangiektazjami i rumieniem, witamina C będzie idealnym sprzymierzeńcem! W dodatku składnik ten działa przeciwzapalnie, więc może pomóc w walce z trądzikiem oraz przebarwieniami które po nim powstają.

Dzięki wszystkim wymienionym właściwościom witamina C będzie pasować do praktycznie każdego typu cery. Jak wprowadzić witaminę C do pielęgnacji? Najlepiej stosować serum z witaminą C lub krem pod krem z filtrem, ponieważ witamina C wspomaga działanie fotoprotekcji!

Powiązane artykuły

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *